Wycieczka do Kina Sokolnia

Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Kina Sokolnia. Dzieci miały okazję obejrzeć bajkę pt. "Wiking Tappi". Jest to cykl filmów o przygodach sympatycznego Wikinga Tappiego oraz jego przyjaciół. Akcja serialu rozgrywa się na terenie pewnego lasu, który spowija zimowa aura. Tappi podczas kolejnych dni doświadcza nowych przygód i oferuje swoją pomocną dłoń w rozwiązywaniu różnych problemów i trudności, które stają na drodze mieszkańców lasu i okolic. Filmy w tym cyklu są wartościową propozycją dla najmłodszy widzów - z powodzeniem można je włączyć do działań filmowo - psychoedukacyjnych dla różnych grup wiekowych przedszkola. Film stwarza okazję do omówienia z dziećmi czterech tematów:

•  Wzajemna pomoc / dzielenie się
  • Jak radzić sobie z problemami?
  • Czym są bezpodstawne oskarżenia, czyli negatywna rola stereotypów
  • Ochrona środowiska / zachowanie się w lesie
  • Wzajemna pomoc / dzielenie się

Nasze Przedszkole uczestniczy w Programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. NHEF to  cykliczne spotkania (projekcje) wyjątkowych filmów, które stanowią inspirujący punkt wyjścia do działań wychowawczych zarówno w przedszkolu, szkole jak i w domu.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne seanse!