Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej

Wizyta Przedszkolaków w Straży Pożarnej

Dnia 10 maja Przedszkolaki udały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie. Wszyscy wiedzą, że każdy mały chłopiec marzy o tym, by zostać strażakiem. Dlatego wiele emocji i radości sprawiła dzieciom ta wizyta. Przedszkolaki oglądały stroje strażaków, sprzęt, wóz strażacki i jego wyposażenie oraz miały możliwość przymierzenia kasku strażackiego. Wóz strażacki zrobił na dzieciach ogromne wrażenie.  Największą frajdę sprawiło przedszkolakom pryskanie wodą z węża strażackiego. Śmiechu i zabawy było co niemiara. Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej. To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA .

Koordynator wycieczki: mgr Magda Kłodnicka mgr Anna Rybczyńska